Kaip pasirinkti tinkamą grąžto dydį?

Daugelis pradedančiųjų medienos apdirbėjų daro klaidą gręždami sraigtus į lentas, prieš tai nesukūrę bandomosios skylės, per kurią varžtas gali judėti su mažesne trintimi ir mažesne lentos įtrūkimo rizika. Norint sukurti tinkamo dydžio pagrindinę angą, reikia pasirinkti tinkamą grąžto dydį, o pasirinkti tinkamą dydį nėra ypač sunku. Jei pasirenkamas netinkamo dydžio grąžtas, medienos apdirbėjas rizikuoja suskilti plokštę arba sukurti per didelę skylę, todėl varžtui nepateks pakankamai medienos, į kurią galėtų įsikibti.

Tinkamas grąžto dydis priklausys nuo varžto dydžio, jei jis naudojamas, taip pat nuo numatytos gręžimo paskirties. Norėdami pasirinkti tinkamą varžto grąžto dydį, galite gauti gręžimo lentelę, kurioje nurodyta, kokio dydžio grąžtas labiausiai tinka naudojamo varžto dydžiui, arba galite atlikti matavimą akimis. Pradėkite išdėdami keletą antgalių, kurių dydis yra panašus į varžto veleno skersmenį. Laikykite varžtą taip, kad jo galiukas būtų nukreiptas į save, tada laikykite skirtingų dydžių antgalius po vieną šalia varžto. Pabandykite rasti grąžtą, kuris yra šiek tiek mažesnis už varžto veleno skersmenį, įskaitant sriegius.

Pasirinkus per mažą grąžtą, sumažės, bet nepašalins medienos įtrūkimų įsukus varžtą riziką. Pasirinkus per didelį antgalį, gali kilti pavojus, kad varžtas neįsikibs į medieną. Kad būtų optimalus prisukimas, antgalis turi būti tik šiek tiek mažesnis už varžto dydį.

Šaltinis: https://www.homequestionsanswered.com/how-do-i-choose-the-right-drill-bit-size.htm

Parašykite komentarą